Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja
Malowanie metalu farbą z oleju lnianego
Malowanie metalu farbą z oleju lnianego

Stosowanie farb z oleju lnianego do metali ma długą tradycję. W XVII wieku artyści malowali obrazy na miedzianej płycie. W przeciwieństwie do miedzi, żelazo rdzewieje. W historii stosowane były różne systemy malarskie aby opóźnić lub zapobiec procesowi rdzewienia. Stosowany w przeszłości amoniak ołowiu wykazywał dobre właściwości antykorozyjne w połączeniu z olejem lnianym - zniknął z rynku z powodu swojej toksyczności.

Doskonałym substytutem toksycznego amoniaku ołowiu jest używany obecnie naturalny pigment o nazwie hematyt, który jest wydobywany w Hiszpanii. Hematyt ma strukturę rybiej łuski i w połączeniu z olejem lnianym tworzy fantastyczną i trwałą barierę dla wilgoci i wody. Nasza farba antykorozyjna nazywa się Iron Oxide i zawiera gotowany olej lniany i hematyt. Osiągneliśmy wieloletnie i znakomite efekty dzięki antykorozyjnym właściwościom hematytu. Kolor Iron Oxides jest brązowoczerwony. Można go zmienić, pokrywając powierzchnię innym dowolnym kolorem z naszej palety kolorów.

MALOWANIE ZELAZNYCH POWIERZCHNI NA ZEWNĄTRZ

1. Farba antykorozyjna Iron Oxide rozcieńczyć 10% objętością terpentyny balsamicznej i malować cienką warstwą. Pozostawić do wyschnięcia przez co najmniej dwa dni. Drugą warstwę nakładamy nierozcieńczoną. Pozostawić do wyschnięcia przez co najmniej dwa dni!

2. Malowanie na wybrany kolor

Wybierz jeden z naszych standardowych kolorów i pomaluj nierozcieńczoną farbą w wybranym przez Ciebie kolorze. Pozostawić do wyschnięcia przez co najmniej dwa dni. (Jeśli uważasz, że kolor Iron Oxide jest dobry, nie musisz go malować.)

3. Końcowe wykończenie

W razie potrzeby uzyskania jeszcze bardziej trwałej powłoki, możemy położyć na powierzchnię jeszcze jedną warstwę (zawsze cienką warstwą). Bardzo wysoki połysk możemy uzyskać nakładając dodatkowo warstwą bezbarwnego lakieru lnianego.w sumie są to cztery warstwy. Do malowania metalu polecam farbę w kolorze Grafite. Zawiera ona pigment robiony z węgla mineralnego o pięknym ciemnym, antracytowym kolorze. W połączeniu z antykorozyjnym kolorem Iron Oxides okazała się wyjątkowa zarówno pod względem długiej żywotności, jak i właściwości antykorozyjnych.

 

 

 

UWAGA! Zdaję sobie sprawę ,że podjęcie decyzji do jakiego podłoża (rodzaj blachy, metalu ) można stosować olejną farbę lnianą - jest trudne. W ostatnich latach obniżyły się standardy jakościowe blach ocynkowanych i ze względu na to, poleca się pozostawić blachę ocynkowaną niepomalowaną na kilka lat. Dopiero po tym okresie i „obserwacji” podłoża stosować farbę lnianą. Z braku standardów i doświadczenia z nowymi blachami ocynkowanymi , nie ma pewności, czy malować NOWO wykonaną ocynkowaną blachę . Olejną farbą lnianą polecam malowanie blach ocynkowanych wykonanych przed 2006 r. oraz blach aluminiowych, miedzianych i blachy czarnej.

Szybki kontakt

Masz pytania?  
Skontaktuj się z nami:

Telefon: +48 602 650 052
E-mail: biuro@balticpaint.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl