Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja
Dlaczego warto wybrać farbę z oleju lnianego?
Dlaczego warto wybrać farbę z oleju lnianego?

Poznaj 5 powodów dla których powinieneś wybrać właśnie farbe z naturalnego oleju lnianego przy kolejnym malowaniu:

 

1. Nadaje się doskonale do każdego rodzaju powierzchni

Malując fasadę domu, nie musisz kupować kilku rodzajów farb tego samego koloru. Wystarczy jeden rodzaj farby. Farba olejna lniana posiada jeszcze jedną wyjątkową cechę - wiążący olej lniany ma niską lepkość, tj. penetruje komórki drewna i małe wgłębienia w gipsie i powierzchniach metalowych. Małe cząsteczki oleju lnianego utwardzają materiał, chronią drewno przed zgniliznąmetal przed korozją oraz wnikaniem wilgoci w tynk, beton, gips i cegły.

 

2. Farba olejna lniana buduje i wzmacnia materiał

Porównanie oleju lnianego z farbą akrylową lub alkidową przypomina porównywanie jabłek do marchwi. Olej lniany wnika w materiał i jest z nim połączony. Innymi słowy, jeśli zdecydujesz się malować farbą olejną lnianą, uzyskasz łatwiejszą, szybszą i tańszą konserwację. Farby rozpuszczalne w wodzie tworzą grubą i gęstą warstwę na powierzchni. Jakie to pociąga za sobą problemy? Zatrzymuje wilgoć, co prowadzi do sprzyjających warunków dla zgnilizny drewna, korozji metalu i erozji tynku i cegły.

 

3. Wszystkie nasze farby olejne lniane są wyjątkowe

Czy byłeś kiedyś w sklepie ze sprzętem i kupiłeś farbę? Wtedy wiesz, że zaczynasz od bazy i tworzysz kolor, który chcesz, dodając koncentrat koloru. Nie tak to robimy.


Dlaczego?


Zaczynamy od naturalnych pigmentów, takich jak grafit lub czerwony ołów (minium). Każdy pigment ma unikalne cechy, coś, co możemy wykorzystać, gdy produkujemy farbę. W ten sposób możemy dopasować farbę z oleju lnianego do potrzebnych funkcji.

 

4. Malowanie olejem lnianym to malowanie w harmonii ze środowiskiem

Nowoczesne rozpuszczalne w wodzie farby z tworzyw sztucznych i alkidowe są w dużej mierze odpadami z przemysłu petrochemicznego. Dzięki różnym procesom olej może być rozpuszczalny w wodzie. Termin rozpuszczalny w wodzie nie oznacza przyjaznego dla środowiska, w większości przypadków jest wręcz przeciwny. Aby farba olejna była rozpuszczalna w wodzie, używasz substancji, które mogą powodować alergie skórne i inne problemy. Nasza farba olejna lniana jest produktem naturalnym. Nie zawiera żadnych dziwnych substancji, tylko pigmenty i olej lniany. Olej, którego używamy do malowania, jest tłoczony z nasion lnu uprawianych na równinach Skanii w Szwecji. Aby zapewnić najwyższą jakość, robimy to sami.

 

5: Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki zastosowaniu farby olejnej z siemienia lnianego


Szczerze mówiąc, czy farba olejna lniana jest droższa od farb z tworzyw sztucznych? W przeliczeniu na litr nasze farby olejne lniane kosztują mniej więcej tyle, co farba plastikowa jednego z wiodących producentów. Obliczona na podstawie liczby metrów kwadratowych, które można pomalować litrową farbą, olej lniany jest zawsze tańszy.

Szybki kontakt

Masz pytania?  
Skontaktuj się z nami:

Telefon: +48 602 650 052
E-mail: biuro@balticpaint.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl