Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja

Farba lniana wewnętrzna Maria Indoors Matt

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 176,00 zł 176.00

ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Ottosson
Kod produktu: Maria-Indoors-Matt-1

Opis

Od ponad dwóch lat oferujemy matową farbę olejną lnianą do malowania w pomieszczeniach, która nie jest klasyfikowana jako niebezpieczna dla zdrowia lub środowiska. Wcześniej nasza matowa farba olejna lniana zawierała terpentynę jako rozpuszczalnik, co powodowało problemy w środowisku pracy podczas malowania w pomieszczeniach. Farbę można nakładać na prawie wszystkie podłoża, w tym tynk o neutralnym pH, drewno, panele, uprzednio malowane powierzchnie, metal i inne. Farbę nakłada się nierozcieńczoną 1-2 razy w zależności od podłoża. Silnie chłonne podłoża należy zagruntować najpierw farbą olejną lnianą White Primer Indoors.

Pokrycie farbą: 5-12 m2 w zależności od metody aplikacji i podłoża.

Narzędzia: pędzel, wałek lub spray.

Wykończenie: mat

Powierzchnia sucha po ok. 10 godzin. Może być pomalowana ponownie po ok. 24 godziny. Pomalowana powierzchnia jest łatwa do czyszczenia za pomocą detergentu i wody po 3 tygodniach.

Farba nie zawiera wody, dlatego nie jest wrażliwa na mróz i może być przechowywana przez dłuższy czas.

Dalsze informacje: Farba ma kilka zalet w porównaniu do rozpuszczalnych w wodzie farb emulsyjnych. Powierzchnia jest bardziej trwała i łatwiejsza do wycierania. Farba sprawdza się dobrze w nieogrzewanych pomieszczeniach. Nasza farba lniana ma nieograniczony termin przydatności do użycia.

Uwaga: w zależności od ustawień monitora i wyświetlacza nasz schemat kolorów różni się znacznie. Z tego powodu nasza prezentacja kolorów nie jest wiążąca i służy jedynie jako wskazówka.

Uwaga: papiery lub ściereczki nasączone olejem lnianym należy zawsze po użyciu zamoczyć w wodzie lub przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach (np. zakręcane słoiki) ze względu na ryzyko samozapłonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl