Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja

Farba lniana wewnętrzna Maria Indoors Matt

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 189,00 zł 189.00


ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Producent: Ottosson
Kod produktu: Maria-Indoors-Matt-1

Opis

Wreszcie jest farba olejna lniana do użytku w pomieszczeniach, która nie jest ani szkodliwa dla zdrowia, ani niebezpieczna dla środowiska.

Matowa farba olejna lniana z wysokiej jakości pigmentami jest produkowana z tłoczonego na zimno, gotowanego oleju lnianego. Dzięki olejowi lnianemu jako spoiwo nasza matowa farba olejna lniana jest naturalnym i trwałym wyborem. Dla zdrowego środowiska wewnętrznego, bez plastiku.

Farbę można nakładać na prawie każde podłoże, takie jak tynk neutralny ph, drewno, tapety, płyta, wcześniej malowana powierzchnia, metal itp. Malować równą warstwą pędzlem lub wałkiem 1-2 razy na zagruntowane lub niechłonne podłoże.

Silnie chłonne podłoża należy zagruntować najpierw farbą olejną lnianą White Primer Indoors.

Pokrycie farbą: 15-20 m2 w zależności od metody aplikacji i podłoża.

Narzędzia: pędzel, wałek

Wykończenie: mat

Powierzchnia sucha po ok. 10 godzin. Może być pomalowana ponownie po ok. 24 godziny. Pomalowana powierzchnia jest łatwa do czyszczenia za pomocą detergentu i wody po 3 tygodniach.

Farba nie zawiera wody, dlatego nie jest wrażliwa na mróz i może być przechowywana przez dłuższy czas.

Dalsze informacje: Farba ma kilka zalet w porównaniu do rozpuszczalnych w wodzie farb emulsyjnych. Powierzchnia jest bardziej trwała i łatwiejsza do wycierania. Farba sprawdza się dobrze w nieogrzewanych pomieszczeniach. Nasza farba lniana ma nieograniczony termin przydatności do użycia.

Uwaga: w zależności od ustawień monitora i wyświetlacza nasz schemat kolorów różni się znacznie. Z tego powodu nasza prezentacja kolorów nie jest wiążąca i służy jedynie jako wskazówka.

Uwaga: papiery lub ściereczki nasączone olejem lnianym należy zawsze po użyciu zamoczyć w wodzie lub przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach (np. zakręcane słoiki) ze względu na ryzyko samozapłonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl