Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja

Lazura Driftwood

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 70,00 zł 70.00


ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Kod produktu: Lazura Driftwood

Opis

Skoncentrowany kolor lazury do rozcieńczenia przed użyciem olejem lazurującym Ottosson (porcja lazury + 1 lub 2 l oleju lazurującego).

Przy zamawianiu koloru lazury należy pamiętać o dodaniu do zamówienia litra oleju lazurującego Ottoson, ponieważ lazurę należy używać tylko w połączeniu z olejem.
1 - 2 warstwy wewnątrz, 2 - 4 warstw na zewnątrz na suchym drewnie (<14% wilgotności). Nakładać BARDZO CIENKO pędzlem, szmatą lub gąbką.
Czas schnięcia ok. 8 - 10 godzin.

Wybrany kolor lazury można również mieszać z olejem lnianym i terpentyną balsamiczną w celu otrzymania olejobejcy.
Olejobejca na bazie oleju lnianego wnika głęboko w podłoże i konserwuje drewno dzięki temu że olej lniany jak żaden inny olej penetruje podłoże, posiada mniejsze napięcie powierzchniowe niż woda oraz oksyduje pod wpływem powietrza i światła.

Uwaga: w zależności od ustawień monitora i wyświetlacza nasz schemat kolorów różni się znacznie. Z tego powodu nasza prezentacja kolorów nie jest wiążąca i służy jedynie jako wskazówka.

Uwaga: papiery lub ściereczki nasączone olejem lnianym należy zawsze po użyciu zamoczyć w wodzie lub przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach (np. zakręcane słoiki) ze względu na ryzyko samozapłonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl