Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja

Szwedzki olej lniany tłoczony na zimno/gotowany 0,5l

Wysyłka w: 2 dni
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: Ottosson
Kod produktu: LO-kokt-0,5

Opis

Szwedzki tłoczony na zimno gotowany olej lniany najwyższej jakości.

Olej jest przechowywany przez co najmniej 6 miesięcy po tłoczeniu, aby wszelkie śluzy mogły się osadzić. Jest to naturalny zabieg bez żadnych dodatków chemicznych. Absolutnie czysty olej lniany jest następnie dekantowany do innego zbiornika magazynowego.Olej lniany ma niższe napięcie powierzchniowe niż woda i dlatego wnika głębiej niż woda we wszystkie formy podłoża. Ta umiejętność czyni go bezkonkurencyjnym w zakresie ochrony przed gniciem drewna.

Szwedzki gotowany tłoczony na zimno gotowany to olej lniany z naszej własnej instalacji do gotowania. Surowiec jest tłoczony na zimno i absolutnie czysty surowy olej lniany jest następnie podgrzewany do ok. 140 C.

Stosowany między innymi do rozcieńczania farby olejnej lnianej i jako olej do wnętrz. Używamy tego gotowanego oleju lnianego jako środka wiążącego we wszystkich naszych farbach olejnych lnianych.

Uwaga: w zależności od ustawień monitora i wyświetlacza nasz schemat kolorów różni się znacznie. Z tego powodu nasza prezentacja kolorów nie jest wiążąca i służy jedynie jako wskazówka.

Uwaga: papiery lub ściereczki nasączone olejem lnianym należy zawsze po użyciu zamoczyć w wodzie lub przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach (np. zakręcane słoiki) ze względu na ryzyko samozapłonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl