Szwedzkie, historyczne farby, oleje i smoły do konserwacji
oraz malowania drewna, tynku i metalu
Pola uprawne lnu w Skanii/południowa Szwecja

Co decyduje, że olej lniany z południowej Szwecji jest tak wyjątkowy na skalę światową?

Skandynawskie warunki klimatyczne (długie, słoneczne dni) mają decydujący wpływ na wyjątkową jakość oleju lnianego, który zawiera ok. 60% kwasu linolowego czyli więcej niż oleje lniane z upraw w innych częściach świata (Niemcy, Ukraina, Chiny ok.20%). Kwas linolowy decyduje o jakości i właściwościach oleju lnianego. Do produkcji naszego oleju używamy wyłącznie siemienia lnianego, które jest uprawiane i tłoczone w południowej Szwecji.

Dlaczego olej lniany Ottosson uważany jest przez fachowców za jeden z najlepszych olejów lnianych na świecie używanych do zabezpieczania drewna i produkcji farb lnianych?

Sposób produkcji oleju lnianego oraz farb Ottosson bazuje na 500-letniej historycznej tradycji produkcji oleju i farb lnianych w Skandynawii. Ottosson Fargmakeri jest wiodącym producentem na skalę światową oleju lnianego oraz farb olejnych lnianych Premium Quality. Poza Skandynawią Ottosson Fargmakeri dostarcza swoje produkty licznym odbiorcom w całej Europie, USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Oleje lniane

Uwaga: w zależności od ustawień monitora i wyświetlacza nasz schemat kolorów różni się znacznie. Z tego powodu nasza prezentacja kolorów nie jest wiążąca i służy jedynie jako wskazówka.

Uwaga: papiery lub ściereczki nasączone olejem lnianym należy zawsze po użyciu zamoczyć w wodzie lub przechowywać w hermetycznie zamkniętych pojemnikach (np. zakręcane słoiki) ze względu na ryzyko samozapłonu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl